Kolejne środki dla Sławkowa

unsplash.com

Kolejne środki dla Sławkowa

Foto: unsplash.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Prawie 9,5 mln zł pozyskał Sławków z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu. Dzięki temu w mieście powstanie nowoczesna stacja uzdatniania wody.

W ramach inwestycji przewiduje się między innymi montaż zaawansowanych technologicznie urządzeń do uzdatniania wody (w tym oczekiwanego przez mieszkańców zmiękczania wody), wymianę pomp głębinowych, zestawu hydroforowego, a także wdrożenie system automatycznego monitoringu stacji uzdatniania wody (SUW) i studni. Dla zapewniania ciągłości dostaw energii elektrycznej planowana jest budowa nowej stacji trafo oraz instalacji agregatu prądotwórczego, który pozwoli na zapewnienie ciągłości dostaw wody w przerwach dostaw energii elektrycznej z sieci. Czas realizacji inwestycji z projektowaniem i wykonawstwem przewidziany jest na lata 2023-2024.

- Realizacja tej inwestycji wartej niemal 10 mln złotych jest niezwykle ważna dla każdego mieszkańca Sławkowa, bo każdy z nas korzysta z wody. Zabezpieczy nas w wysokiej jakości wodę na długie lata. Pozyskane przez nas dofinansowanie uzupełnimy środkami własnymi miasta – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – A to nie pierwsze pozyskane przez nas wsparcie w ramach Rządowego Funduszu. W poprzedniej edycji pozyskaliśmy bowiem już 8,3 mln zł na dwie ważne inwestycje.

Jedną z nich jest budowa nowej oczyszczalni ścieków. Zastąpi ona stary, ponad trzydziestoletni, wyeksploatowany obiekt, jednocześnie pozwalając na usprawnienie procesu oczyszczania ścieków, rozbudowę systemu kanalizacji w przyszłości oraz zwiększenie sprawności odbioru ścieków wozami asenizacyjnymi od mieszkańców nieobjętych siecią.

Drugą inwestycją dofinansowaną w ramach poprzedniej edycji programu jest modernizacja części ulicy PCK. Chodzi o odcinek ulicy między „Maluszkowem” a ulicą Krakowską. Powstanie blisko 50 miejsc parkingowych, bezpieczne ciągi dla pieszych, nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni.

Obie te inwestycje znajdują się obecnie w fazie postępowań przetargowych.

Budynek urzędu miasta przy ulicy Okradzionowskiej

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop