Kolejne środki pozyskane dla miasta!

pixabay.com

Kolejne środki pozyskane dla miasta!

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Tuż przed świętami miasto pozyskało kolejne środki finansowe, tym razem na przedsięwzięcia związane z bezpieczeństwem i walką o czyste powietrze.

W sumie ponad ćwierć miliona złotych trafi do miasta z budżetu województwa śląskiego na zakup mobilnego laboratorium z analizatorami zanieczyszczeń powietrza i zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie, który pomoże strażakom w prowadzonych akcjach.

Tym samym, kwota środków pozyskanych przez miasto w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku przekroczyła już 1,4 mln zł!

Poza środkami na mobilne laboratorium z analizatorami zanieczyszczeń powietrza i sprzęt dla OSP, pozyskane dotacje obejmują też działania w zakresie opieki społecznej (dotacje ministerialne na opiekę wytchnieniową i asystenta osoby z niepełnosprawnością) czy też dodatkowe środki na remont dachu z instalacją paneli fotowoltaicznych na Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Baranowskiego (z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii).

- Doświadczenie i nasza determinacja w pozyskiwaniu środków zewnętrznych owocuje kolejnym strumieniem pieniędzy dla miasta na ważne przedsięwzięcia. Aktualnie na decyzję czeka jeszcze nasz wniosek na kwotę 16,6 mln zł związany z budową łącznika pomiędzy DK 94 a zespołem terminali przeładunkowych, który złożyliśmy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nie zatrzymujemy się, skutecznie walcząc o zewnętrzne źródła finansowania na potrzebne miastu i jego mieszkańcom inwestycje – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop