Kolejny grant dla Miejskiego Ośrodka Kultury!

{[description]}

Kolejny grant dla Miejskiego Ośrodka Kultury!

Kilka dni temu ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu „Równać Szanse” wdrażanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Wśród laureatów znalazł się Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie, który otrzymał 39 tys. zł na realizację piętnastomiesięcznego projektu „SŁAWni KOWale KULtury” skierowanego dla młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego pod kątem działań dla młodzieży. Ponad 70 instytucji, organizacji, stowarzyszeń i fundacji reprezentujących miejscowości liczące do 20 tysięcy mieszkańców z całej Polski złożyło diagnozy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 57 organizacji, z czego 44 złożyło wniosek. Spośród nich warszawska Komisja Ekspertów wybrała 29 najlepszych projektów. Wśród laureatów znalazł się projekt MOK-u.

Już od lipca ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży rozpocznie projektową przygodę swojego życia. Uczestnicy, dzięki twórczym i artystycznym działaniom, będą rozwijać swoje talenty, pasje i promować Sławków. Powstanie instalacja artystyczna, folder promocyjny Sławkowa, pamiątkowe widokówki, a mieszkańcy umieszczą dla przyszłych pokoleń swoje przesłania w przygotowanej kapsule czasu. Uczestnicy zorganizują teleturniej dla mieszkańców, wezmą udział w historycznej sesji zdjęciowej, przeprowadzą sondę uliczną na temat Sławkowa, nagrają film pod wdzięcznym tytułem „Dzień z życia sławkożercy”, wezmą udział w warsztatach aktorskich, wokalnych i tanecznych, które poprowadzą specjaliści. Młodzież kilkukrotnie wyjedzie na spektakle teatralne i musical.

W trakcie trwania całego projektu młodzież będzie nagrywać vlogi z jego przebiegu, które zamieści na portalu Youtube. Finał zwieńczy musical o naszym mieście: ludziach, miejscach, historii. Na tę okazję zostanie skomponowana muzyka do twórczości Sławkowian. Musical będzie opowieścią o naszym mieście, ale będzie to opowieść niezwykła, przeplatana symbolami popkultury. A tematem przewodnim będzie miłość. Bo przecież wiele rzeczy rodzi się z miłości - do osób, miejsc, pasji i działań. Główne role odegra młodzież i mieszkańcy naszego miasta wyłonieni drogą castingu. W musicalu udział wezmą także zaproszeni przez młodzież sławkowscy artyści i osoby związane ze sławkowską historią i kulturą.

Monika Kaczmarzyk
koordynator projektu

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop