Komunikat burmistrza Sławkowa

{[description]}

Komunikat burmistrza Sławkowa

Informacja burmistrza Sławkowa w związku z odnotowanymi w kraju przypadkami zachorowań spowodowanych wirusem SARS-CoV-2.

Szanowni Mieszkańcy Sławkowa! Od kilku dni na terenie Polski odnotowywane są potwierdzone przypadki występowania zakażeń koronawirusem. W związku z sytuacją w kraju jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za zapewnienie epidemiologicznego bezpieczeństwa, a służby miejskie są w pełnej gotowości do podejmowania działań w przypadku zaistnienia uzasadnionych do tego okoliczności.

W czwartek 5 marca odbyło się zwołane przez wojewodę śląskiego spotkanie poświęcone działaniom związanym z ograniczaniem liczby zachorowań.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zaplanowanych imprez masowych. W Sławkowie nie są planowane imprezy o takim charakterze, natomiast organizatorzy wydarzeń o lokalnym charakterze powinni sami podejmować decyzję co do zasadności ich przeprowadzania w aktualnej sytuacji.

Miejskie Centrum Reagowania Kryzysowego jest w stałym kontakcie z dyrektorami placówek oświatowych i kierownikami jednostek organizacyjnych miasta. Na bieżąco przekazywane są im wszystkie niezbędne informacje o sytuacji związanej z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. Osoby zarządzające tymi placówkami otrzymały informacje o konieczności śledzenia komunikatów służb sanitarno-epidemiologicznych.

Zwracam się w tym miejscu z apelem do mieszkańców o zachowanie niezbędnych środków ostrożności, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku. Na stronie internetowej urzędu publikowane są na bieżąco informacje o zasadach profilaktyki zakażeń koronawirusem (KLIKNIJ) oraz przydatne numery telefonów (KLIKNIJ). Warto rozważyć również zasadność wyjazdów na obszary objęte wysokim ryzykiem zarażenia.

Do dyspozycji mieszkańców Sławkowa jest specjalny numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590, pod którym można uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania i wątpliwości.

Rafał Adamczyk

burmistrz Sławkowa

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop