Komunikat w sprawie Dni Sławkowa 2022

pixabay.com

Komunikat w sprawie Dni Sławkowa 2022

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Informacja burmistrza Sławkowa w sprawie tegorocznego święta miasta oraz programu atrakcji wakacyjnych w Sławkowie.

Szanowni Państwo!

Przed nami dwa miesiące wakacji. Z myślą o naszych mieszkańcach przygotowaliśmy na ten czas wiele imprez i wydarzeń, które – jestem przekonany – urozmaicą wszystkim, niezależnie od wieku i zainteresowań ten letni okres. Mam nadzieję, że zrekompensują brak w tym roku Dni Sławkowa, z których organizacji zmuszeni byliśmy zrezygnować. Na decyzję o odwołaniu tegorocznych Dni Sławkowa wpłynęło kilka ważnych powodów.

Organizacja tak dużej imprezy w skali Sławkowa wymaga rozpoczęcia przygotowań przynajmniej na kilka miesięcy wcześniej. W praktyce zwykle zaczynaliśmy ten proces już jesienią roku poprzedniego. Obowiązywał wówczas stan epidemii i trudno było przewidywać, jak długo trwać będą ograniczenia w organizacji masowych wydarzeń. Nie sposób w takiej sytuacji z pełną odpowiedzialnością zawierać umów z wykonawcami czy ustalać wszystkich szczegółów kilkudniowej imprezy.

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły z kolei wybuch wojny za naszą wschodnią granicą. W przypadku Sławkowa ma to duże znaczenie z uwagi na pogorszenie sytuacji finansowej firm, których działalność opiera się o szeroki tor i wymianę towarową pomiędzy Europą a Ukrainą i Chinami. Ich wsparcie stanowiło zawsze fundamentalną część budżetu Dni Sławkowa. Jesteśmy świadomi, że wzrastające koszty działalności spowodowane inflacją stanowią istotne ograniczenie w finansowym wspieraniu miejskich przedsięwzięć również przez mniejsze podmioty gospodarcze, które każdorazowo wspierały nas w organizacji święta miasta.

Skutki sytuacji gospodarczej w Polsce nie ominęły też i samorządów. Organizacja Dni Sławkowa w oparciu tylko o środki budżetu miasta byłaby po prostu nieodpowiedzialnością, przygotowujemy się bowiem do realizacji ważnych inwestycji dla naszych mieszkańców. O ich szczegółach informujemy Państwa na bieżąco między innymi na stronie internetowej i w Kurierze Sławkowskim. Pamiętajmy, że efekty tych inwestycji służyć będą nam przez długie lata i nie można ich w żaden sposób zestawiać z nawet najbardziej widowiskową, dwudniową imprezą miejską.

Rozumiejąc integracyjną i kulturalną rolę wydarzeń miejskich w tym roku na czas wakacji i jesieni pragniemy Państwu zaoferować różnorodne aktywności kulturalne oraz rekreacyjne w postaci kameralnych imprez. Po dniu otwartym OSP kolejnym większym wydarzeniem będzie 2 lipca Festiwal Wycieczek i pierwsze urodziny Ekobrygady w naszym parku Doliny Białej Przemszy. Na wakacje przygotowujemy razem z naszymi jednostkami organizacyjnymi bogaty program różnorodnych aktywności, który zakończymy Jarmarkiem Jakubowym. Również na wrzesień planujemy kilka ciekawych wydarzeń, podczas których mam nadzieję spotkać się z Państwem.

 Licząc na zrozumienie naszej decyzji serdecznie zapraszam do korzystania z przygotowanej przez nas oferty!

 

Rafał Adamczyk
Burmistrz Sławkowa

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop