Konferencja prasowa w sprawie łącznika

Daria Hofler-Rak

Konferencja prasowa w sprawie łącznika

Foto: Daria Hofler-Rak
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W sobotę 15 października przed Euroterminalem Sławków zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona wsparciu rządowemu na rozwój stref przemysłowych w województwie.

Środki przekazane będą do czterech samorządów w Śląskiem. Wśród nich jest Sławków, do którego trafi 250 mln zł na budowę łącznika drogowego pomiędzy DK94 a Euroterminalem Sławków i terminalem PKP LHS SA.

W konferencji prasowej wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wiceprezeska Katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej Monika Bryl, członek zarządu Euroterminala Sławków Andrzej Siwy oraz parlamentarzyści.

- Spotkanie było także dla mnie okazją do rozmowy z wojewodą śląskim na temat pierwszych działań związanych z uruchomieniem tej kilkuletniej, złożonej inwestycji, która będzie składać się z kilku etapów – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Pierwsza faza to przygotowanie i przeprowadzenie przetargu na projektanta i wykonawcę tej inwestycji. Potrwa ona rok. Kolejne 1,5 roku do 2 lat poświęcone zostanie na zaprojektowanie inwestycji i uzyskanie pozwoleń. Ostatnim etapem będzie wykonanie prac budowlanych, które potrwają około 2 lat.

Konferencja prasowa

Konferencja prasowa
foto: Daria Hofler-Rak

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop