„Kulturalna odwilż” w MOK

{[description]}

„Kulturalna odwilż” w MOK

Po miesiącach obecności niemal wyłącznie w sieci, Miejski Ośrodek Kultury powraca częściowo do prowadzenia działalności stacjonarnej.

Zmiany w przepisach dotyczących walki z pandemią umożliwiły częściowe odmrożenie działalności stacjonarnej między innymi ośrodków kultury. Stąd wzięła się „Kulturalna odwilż” – akcja, którą sławkowski MOK chce ponownie – choć jeszcze niestety nie w pełni – otworzyć swoje drzwi dla uczestników zajęć i gości.

Właśnie wznowione zostały stałe, piątkowe projekcje filmowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych miłośników sztuki filmowej. Początkowo realizowane będą w cyklach dwutygodniowych. Jeśli jednak  zainteresowanie widzów będzie duże, projekcje będą mogły odbywać się co tydzień.

Z początkiem marca ruszyła też część zajęć związanych z edukacją artystyczną w ramach prób i przygotowań do kolejnych wydarzeń kulturalnych. Powróciły zajęcia taneczne, wokalne i teatralne.

Aktywnie działa również grupa młodzieży skupiona wokół Młodzieżowej „Galerii za Sceną” realizująca projekt "F@nARTystyczni".

Regularne próby odbywa zespół "Banda Edwarda", który kończy właśnie przygotowania materiału na kolejną płytę i przygotowuje się do najbliższych koncertów.

Już w tym miesiącu na deski sceny ośrodka powrócą również przedstawienia teatralne i koncerty.

- Należy podkreślić, że ze względu na aktualną sytuację naszym priorytetem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa  uczestników zajęć i wydarzeń kulturalnych. Wszystkie one odbywają się zgodnie z przyjętymi procedurami bezpieczeństwa sanitarnego. Liczymy bardzo na to, że w kolejnych miesiącach będziemy mogli realizować nasze ambitne plany, systematycznie rozszerzać naszą ofertę i udostępniać ją mieszkańcom Sławkowa – mówi Michał Kluczewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop