List intencyjny pomiędzy miastem a powiatem podpisany

{[description]}

List intencyjny pomiędzy miastem a powiatem podpisany

W środę 20 grudnia burmistrz Sławkowa i starosta będziński podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy budowie nowego układu drogowego łączącego DK 94 z zespołem terminali przeładunkowych w Sławkowie i przebudowy powiatowych ulic Wrocławska, Kołdaczka, Hrubieszowska, Niwa i Groniec.

Współpraca pozwoli na wykorzystanie możliwości, jakie wiążą się z otrzymaniem przez powiat będziński prawie 30 mln zł środków zewnętrznych z Programu Inwestycji Strategicznych na modernizację istniejącego, powiatowego układu drogowego obejmującego ulice: Wrocławska, Kołdaczka, Hrubieszowska, Niwa i Groniec.

- Inwestycja, którą będzie realizował powiat wpisuje się w kilku punktach w zakres naszej, miejskiej inwestycji budowy łącznika pomiędzy DK 94 a Euroterminalem i stacją PKP LHS, na którą jako miasto pozyskaliśmy 250 mln zł. Dlatego konieczna jest koordynacja obu zakresów inwestycji i stąd też pojawił się pomysł, by starostwo w ramach prac wykonało trzy skrzyżowania o ruchu okrężnym na swoich powiatowych drogach, co dotychczas było częścią naszej inwestycji. W zamian za to miasto przekaże powiatowi wsparcie w kwocie 300 tys. zł w 2024 roku i 300 tys. zł w 2025 roku. Oczywiście szczegóły dopracujemy w stosownych dokumentach w przyszłym roku – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk, który wspólnie ze starostą Sebastianem Szaleńcem podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop