Maj na dwóch kółkach

{[description]}

Maj na dwóch kółkach

W przyszłym tygodniu rusza sławkowska odsłona ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy maj”. Bierze w niej udział prawie pięćdziesiąt miast i gmin.

Głównym organizatorem akcji jest miasto Gdańsk. Idea jest prosta – zachęcić jak największą liczbę młodych mieszkańców do korzystania z ekologicznych i sprzyjających aktywności fizycznej środków transportu. Do końca maja drogę dzielącą dom i szkołę dzieci pokonywać będą tak często jak to możliwe na rowerach. Każdy taki przejazd premiowany będzie specjalną naklejką. Na najlepszych czekać będą nagrody.

Rywalizacja odbywać się będzie na dwóch poziomach – indywidualnym i grupowym. Poza dzienniczkiem, który otrzyma każdy uczestnik, przygotowane są też plakaty zbiorcze, które trafią do klas biorących udział w akcji i grup przedszkolnych. Na nich również przyklejane będą specjalne znaczki.

- Kampania adresowana jest do przedszkoli i szkół podstawowych. W Sławkowie uczestniczą w niej obie miejskie podstawówki i przedszkole. W sumie, w skali całego kraju udział w kampanii zadeklarowały 834 placówki i ponad 10,5 tys. klas – opowiada Anna Bednarczyk, miejski koordynator kampanii „Rowerowy maj”.

Zakończenie akcji i podsumowanie kampanii zaplanowane jest na 1 czerwca, podczas dorocznego dnia aktywności fizycznej "Sław-Sport" przy Szkole Podstawowej nr 1.

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop