Maj na dwóch kółkach

UM Sławków

Maj na dwóch kółkach

Foto: UM Sławków
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Ostatniego dnia maja zakończyła się tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji „Rowerowy maj”. Po raz pierwszy uczestniczyli w niej młodzi mieszkańcy Sławkowa. Prawie czterystu uczestników wykonało od 6 do 31 maja w sumie ponad siedem tysięcy przejazdów. Wielkie podsumowanie akcji odbyło się w sobotę 1 czerwca.

Zasady rywalizacji były proste – za każdy przejazd rowerem czy hulajnogą do przedszkola czy szkoły podstawowej uczestnik otrzymywał specjalny znaczek, który następnie wklejał do książeczki. Wygrywał ten, kto zdobył największą liczbę znaczków. Poza indywidualną rywalizacją, w liczbie wykonanych przejazdów konkurowały ze sobą poszczególne grupy z przedszkola i klasy w każdej ze szkół. Podczas sławkowskiego finału akcji na zwycięzców czekały nagrody, a na wszystkich uczestników - pamiątkowe gadżety.

„Rowerowy maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Inicjatorem i głównym organizatorem kampanii jest miasto Gdańsk.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop