Środki na wyposażenie dla strażaków i terenowych służb

Krzysztof Kozieł (archiwum)

Środki na wyposażenie dla strażaków i terenowych służb

Foto: Krzysztof Kozieł (archiwum)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Miasto kupi środki ochrony bezpośredniej strażakom z OSP i służbom miejskim wykonującym czynności w terenie. W związku z sytuacją epidemiologiczną uruchomione zostały środki z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe.

Kwota 10 tys. zł przeznaczona będzie między innymi na zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Jednostka - jako jedna z ośmiu na ponad czterdzieści w województwie śląskim – została wyznaczona przez wojewódzkiego komendanta PSP w Katowicach do działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Do tego typu akcji mogą być wyznaczone jedynie jednostki znajdujące się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, których druhowie są odpowiednio przeszkoleni i posiadają właściwe wyposażenie. Chodzi między innymi o ściśle określony i spełniający wysokie normy bezpieczeństwa sprzęt ochronny.

- W związku z tym, że komenda wojewódzka nie wyposaża strażaków w tego typu akcesoria, podjąłem decyzję o uruchomieniu środków z rezerwy. Dzięki temu naszym druhnom i druhom będzie łatwiej sprostać wyznaczonym zadaniom, a przede wszystkim będą bezpieczniejsi. Podobnego wsparcia udzielimy też pracownikom opieki społecznej, miejskiej zieleni i gospodarki wodno-kanalizacyjnej, a także strażnikom miejskim – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop