Miejskie Przedszkole pozostanie zamknięte

Rafał Adamczyk

Miejskie Przedszkole pozostanie zamknięte

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych Miejskie Przedszkole w Sławkowie po 6 maja pozostanie zamknięte.

W środę 29 kwietnia rząd ogłosił kolejne kroki łagodzące obostrzenia związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem. Mimo wcześniejszych deklaracji o utrzymaniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych co najmniej do 24 maja, premier Mateusz Morawiecki poinformował między innymi o możliwości otwierania przedszkoli już od 6 maja z zachowaniem ostrego reżimu sanitarnego. Decyzja o wzięciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i pracowników zrzucona została przy tym na barki… samorządów.

- To decyzja zaskakująca i niezrozumiała, również w kontekście stale rosnącej liczby potwierdzonych zakażeń. W jaki sposób dziecko powyżej czwartego roku życia ma wytrzymać cały dzień w przedszkolnej sali w maseczce? Jak zmusić maluchy do tego, by zachowywały bezpieczny dystans od siebie? Dopóki nie będzie jednoznacznej decyzji rządu w tej sprawie, szczegółowych wytycznych i perspektywy realnej możliwości zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa, przedszkole w Sławkowie pozostanie zamknięte. Robimy to dla dobra najmłodszych i ufam, że rodzice takie rozwiązanie potraktują ze zrozumieniem. Nie możemy pozwolić sobie na otwarcie przedszkola w sytuacji, gdy w mieście stale rośnie liczba osób poddawanych kwarantannie i z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem – informuje burmistrz Rafał Adamczyk.

Jak podkreślają władze miasta, kolejne decyzje podejmowane będą w oparciu o bieżącą sytuację epidemiologiczną w mieście i województwie oraz szczegółowe wytyczne służb sanitarnych i odpowiednich ministerstw.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop