Minęły dwa lata od otwarcia Parku Doliny Białej Przemszy

W sobotę 1 lipca świętowano drugą rocznicę otwarcia Parku Doliny Białej Przemszy w Sławkowie.

Był tort, animacje, dmuchańce, wspólne zabawy i konkursy prowadzone przez Teatr Jednej Miny z Krakowa i MOK Sławków, festiwal baniek mydlanych i wata cukrowa.

Park Doliny Białej Przemszy w Sławkowie, Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej i kładki nad kanałem Walcowni powstały po trzech latach przygotowań i pozyskiwania funduszy oraz po dwóch latach prac - wszystko działo się w latach 2017-2021.

W pierwszych dniach lipca 2021 roku inwestycja została oficjalnie oddana do użytku mieszkańców i turystów.

- Cieszę się ogromnie, że te zakątki Sławkowa stale przyciągają zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowa przestrzeń, którą stworzyliśmy jest doceniana nie tylko przez odwiedzających, ale także w ogólnopolskich konkursach - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. - Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska zajęło lapidarium, które powstało w Parku Doliny Białej Przemszy - dodaje.

Na realizację całego programu inwestycyjnego, który kosztował ponad 7,7 mln zł samorząd Sławkowa pozyskał ponad 80% środków zewnętrznych. Dotacje z Unii Europejskiej wyniosły ponad 4,2 mln zł (54,5%), a z budżetu państwa i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ponad 2 mln zł (26%).

Od niedawna w parku można też korzystać z inhalacji w tężni solankowej, tyrolki oraz kręgu ogniskowego.