Noc Muzeów pełna atrakcji!

{[description]}

Noc Muzeów pełna atrakcji!

W sobotę 13 maja po raz kolejny Sławków uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Będzie się działo - i to równocześnie w trzech miejscach!

Bez wątpienia największą atrakcją tegorocznej imprezy będzie wystawa makiet i modeli z klocków LEGO, organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem “Zbudujmy to!”. Wśród eksponatów znajdziemy modele lokalnych śląskich budowli, takich jak Pałacyk Tiele-Winklerów w Miechowicach, dworzec w Dąbrówce Małej, dworzec w Bytomiu, wieża wodna w Bytomiu, a także wiele innych oryginalnych konstrukcji. Uzupełnieniem będą warsztaty budowania z klocków LEGO, prowadzone przez Bricks 4Kidz (obowiązują zapisy).

Na zwiedzających, szczególnie tych najmłodszych, będzie czekało podwórko pełne zabaw. Konkursy, animacje, warsztaty plastyczne oraz teatrzyk kukiełkowy przygotowali instruktorzy MOK i młodzież z “Galerii za sceną”. Szereg atrakcji zaplanowano w Dziale Kultury Dawnej. Od godziny 15 do 21 trwać będzie historyczna gra terenowa “Odkryj Sławków na nowo” - rodzinna zabawa, polegająca na rozwiązywaniu zagadek związanych z historią miasta. Każda drużyna, której uda się rozwiązać zadania, otrzyma nagrodę. Szczegółowe informacje na temat zabawy oraz karty uczestnictwa uzyskać będzie można w czasie Nocy Muzeów w Dziale Kultury Dawnej.

Od godziny 17 czynna będzie wystawa malarstwa Grażyny Kost-Dratwy - artystki z Zawiercia. O godzinie 18 na wszystkich czekać będzie uczta muzyczna - wystąpi charyzmatyczny artysta z Krakowa -  Limboski. Przez cały czas trwania Nocy Muzeów - czyli do północy –  będzie można zwiedzić stałą ekspozycję muzealną. A tuż przed nocnym seansem kinowym w sali widowiskowej MOK (ul. Młyńska 14) odbędzie się losowanie upominków.

Szczegółowy program imprezy na plakatach.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Sławkowa Rafał Adamczyk.

Sponsorzy wydarzenia:

  • Alior Bank
  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
  • Partnerzy wydarzenia:
  • Stowarzyszenie "Zbudujmy to!"
  • Bricks for Kidz Zagłębie

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop