Nocna dezynfekcja

Maksym Pięta

Nocna dezynfekcja

Foto: Maksym Pięta
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W czwartek 30 kwietnia późnym wieczorem przeprowadzona została po raz drugi akcja dezynfekcji miejsc publicznych w Sławkowie.

Działania mają charakter profilaktyczny i związane są z minimalizowaniem ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. Akcja prowadzona była przez pracowników zespołu zieleni i utrzymania czystości urzędu miasta.

Dezynfekcja objęła między innymi przystanki autobusowe, ławki i miejsca odpoczynku (w obrębie rynku, w rejonie ulic PCK oraz Legionów Polskich, Małego Rynku, SP ZOZ i MOPS), schody, poręcze, drzwi i klamki wejściowe do miejskich budynków użyteczności publicznej oraz kosze uliczne na odpady w rejonie centrum miasta. Odkażane były również powierzchnie ciągów pieszych – chodniki wokół Rynku, chodnik przy SP ZOZ i przed MOPS.

Na wysoką skuteczność działań związanych z dezynfekcją na przykładzie Krakowa wskazują naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Według danych Małopolskiego Centrum Biotechnologii, dezynfekcja miejsc publicznych w tym mieście pozwoliła praktycznie na wyeliminowanie obecności materiału genetycznego wirusa z wytypowanych do monitorowania stanowisk (z ponad 40% do 5%).

 foto: Maksym Pięta

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop