Nowa taryfa na wodę i ścieki

pixabay.com

Nowa taryfa na wodę i ścieki

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Przez najbliższe trzy lata obowiązywać będzie nowa taryfa wodno-kanalizacyjna. Do minimum udało się ograniczyć konsekwencje dla mieszkańców związane z wysoką inflacją i wzrostem kosztów produkcji i obsługi.

W przygotowanym przez urząd miasta i zatwierdzonym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach planie taryfowym cena metra sześciennego wody dla mieszkańców wzrasta o 38 groszy netto. Odprowadzanie ścieków do sieci miejskiej będzie dla odbiorców indywidualnych z kolei droższe o 49 groszy netto.

Zmianie ulega też wysokość opłaty abonamentowej, która jest jednak stała i niezależna od ilości pobranej wody i odprowadzanych ścieków.

– Mimo bardzo wysokiej inflacji, wzrostów cen i rosnących kosztów chcieliśmy uniknąć sytuacji drastycznego podnoszenia opłat i to się w opracowanym przez urząd planie taryfowym udało. Wzrost jest kilkuprocentowy, jednocześnie zabezpieczyliśmy mieszkańców przed drastycznymi podwyżkami przez kolejne trzy lata – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Jednocześnie będziemy dalej prowadzić racjonalizację kosztów gospodarki wodno-ściekowej w Sławkowie w celu zabezpieczenia mieszkańców przed wysokimi wzrostami cen wody czy odbioru ścieków – dodaje.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop