całkowite zachmurzenie

-8.04 °C, całkowite zachmurzenie

Nowe nakładki i remonty dróg

Rafał Adamczyk

Nowe nakładki i remonty dróg

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Zakończyły się tegoroczne prace na gminnych drogach w mieście.

Poza szeregiem drobnych prac, nowe nakładki asfaltowe na przełomie listopada i grudnia pojawiły się na odcinkach ulicy Browarnej (60 m.b.), Niwy (230 m.b.), Makowej (150 m.b.) i Grońca (140 m.b.).

W czerwcu i lipcu trwała letnia część remontów. Nakładki asfaltowe pojawiły się na ul. Miedawa (180 m.b.), Konarowej (195 m.b.) i Wiejskiej (185 m.b.).

Łącznie w 2020 roku nowa nawierzchnia pojawiła się na 1,14 km dróg gminnych w Sławkowie. To ponad 2 procent długości wszystkich dróg gminnych w mieście.

Wykonany został też odcinek drogi tłuczniowej na ulicy Słonecznikowej. Wyremontowany został też ponad dwustumetrowy łącznik pomiędzy ulicą Jaśminową i Szerokotorową. Powstał dzięki temu alternatywny wyjazd z osiedla Stawki.

Zakończyły się już prace związane z budową chodnika przy ulicy Groniec. Inwestycja na powiatowej drodze powstała dzięki dofinansowaniu samorządu Sławkowa. Prowadzone na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg prace to drugi etap budowy chodnika w miejscu, w którym dotychczas piesi musieli poruszać się poboczem jezdni. Ulica Groniec należy do szczególnie niebezpiecznych ciągów komunikacyjnych. Poruszają się nią między innymi tiry, jadące do terminali przeładunkowych szerokiego toru. Wartość wspólnej inwestycji powiatu będzińskiego i Sławkowa to ponad 200 tys. zł. Z budżetu samorządu miasta wygospodarowano na ten cel 50 tys. zł.

W 2020 roku miasto Sławków przekazało również 50 tys. złotych pomocy dla powiatu będzińskiego, dzięki której zrealizowana została modernizacja nawierzchni asfaltowych na ul. Hrubieszowskiej.

Na zdjęciu widoczny położony nowy asfalt i walec

Zdjęcie przedstawia pojazd w trakcie nakładania asfaltu i kilku pracowników

Zdjęcie przedstawia ulicę z położonym nowym asfaltem, lekko pnącą się w górę. W tle zabudowania, z boku zaparkowany samochód.

Na zdjęciu widoczny walec oraz pracownik specjalnym urządzeniem docinający nowo położony asfaltfoto: Rafał Adamczyk

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-