Nowy sprzęt i kontrakt na rehabilitację

Krzysztof Kozieł

Nowy sprzęt i kontrakt na rehabilitację

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Sławkowski SPZOZ otrzymał właśnie pięcioletni kontrakt na usługi z zakresu rehabilitacji medycznej. Na wyposażeniu przychodni znalazły się też wanny do rehabilitacyjnego hydromasażu kończyn, a wkrótce trafi tu również wart prawie 7 tys. zł aparat do elektroterapii i ultradźwięków. Pacjenci mogą korzystać też z zabiegów krioterapii.

To niejedyne nowości, jakie czekają na pacjentów przychodni. – Aktualny kontrakt na rehabilitację kończy się w czerwcu. Uzyskanie nowego, na kolejne pięć lat, umożliwia nam wprowadzenie ważnych z punktu widzenia naszych pacjentów zmian. Zdając sobie sprawę, że kolejka oczekujących jest bardzo długa, podjęliśmy decyzję o wydłużeniu czasu pracy gabinetu rehabilitacji aż do 21. Łatwiejsza będzie też rejestracja na zabiegi. Będzie można dokonać jej również za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Pracujący w przychodni rehabilitanci ukończyli też wysokospecjalistyczne kursy z zakresu fizjoterapii – informuje dyrektor SPZOZ w Sławkowie Aleksandra Mura.

Pacjenci wymagający dodatkowych konsultacji w zakresie planowania i monitorowania przebiegu rehabilitacji będą mogli również dwa razy w miesiącu skorzystać z porady lekarza specjalisty, który dokonywać będzie oceny stanu zdrowia i kwalifikować do poszczególnych rodzajów zabiegów.

Aparat do elektroterapii i ultradźwięków, który znajdzie się niebawem w przychodni, został zakupiony ze środków przekazanych przychodni przez miasto w formie dotacji. – Uzyskanie kontraktu na rehabilitację na kolejne pięć lat jest istotnym sukcesem, szczególnie biorąc pod uwagę problemy w finansowaniu polskiej służby zdrowia i ostrą konkurencję w tej dziedzinie pomiędzy poradniami i szpitalami. Przyznanie kontraktu świadczy także o spełnianiu przez sławkowski ośrodek zdrowia bardzo wysokich standardów opieki zdrowotnej, określanych przez NFZ – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop