Nowy sprzęt trafił do OSP i pogotowia

{[description]}

Nowy sprzęt trafił do OSP i pogotowia

W piątek 11 listopada oficjalnie przekazany został sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla OSP Sławków i sławkowskiej stacji Pogotowia Ratunkowego.

Wart 120 tys. zł sprzęt został kupiony z dofinansowaniem miasta Sławkowa oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także dzięki ofiarności mieszkańców Sławkowa.

Przekazany sprzęt to: zestaw hydrauliczny do rozcinania, przesuwania, rozpierania elementów konstrukcji pojazdów samochodowych w celu uwolnienia ofiar wypadków, aparaty ochrony dróg oddechowych, namiot pneumatyczny, dwuosiowa przyczepa, prądownica, kurtyna wodna, zestaw węży strażackich i kluczy hydrantowych.

- Dziękuję serdecznie komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie Arkadiuszowi Sperze za udzieloną nam pomoc w pozyskaniu środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Specjalne podziękowania kierujemy również w stronę mieszkańców miasta za udział w zbiórce, a radnemu Grzegorzowi Maciążkowi dziękujemy za jej koordynację – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Samorząd miasta intensywnie współpracuje z Państwową Strażą Pożarną i OSP Sławków od kilku lat nie tylko na płaszczyźnie zabezpieczenia przeciwpożarowego, ale także udzielania pomocy finansowej w zakupie nowoczesnego sprzętu do służby strażaków.

 Przekazany sprzęt

Przekazanie sprzętu

Przekazanie sprzętu

Przekazanie sprzętu

Przekazanie sprzętu

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop