całkowite zachmurzenie

-1.88 °C, całkowite zachmurzenie

Obradował sztab kryzysowy

Krzysztof Kozieł

Obradował sztab kryzysowy

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W związku z sytuacją epidemiologiczną, na środę 14 października burmistrz Sławkowa zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

W trakcie spotkania omówiona została między innymi sytuacja w jednostkach organizacyjnych miasta. Informację w ramach telekonferencji przedstawiły między innymi dyrekcje szkół, przedszkola i kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. We wszystkich jednostkach, w których stwierdzono zakażenia koronawirusem, realizowane są zalecenia sanepidu.

– Od pewnego czasu również w Sławkowie obserwujemy systematyczny wzrost liczby potwierdzonych przypadków zakażeń – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – O rodzaju działań podejmowanych w sytuacji stwierdzenia zakażenia decyduje wyłącznie sanepid. Tylko inspekcja sanitarna jest upoważniona do kierowania na kwarantannę i obejmowania nadzorem epidemiologicznym. Wyłącznie służby sanitarne kontaktują się też w tej sprawie z osobami objętymi tego typu działaniami – podkreśla.

Budynki urzędu pozostają otwarte, zaleca się jednak ograniczanie wizyt do sytuacji absolutnie koniecznych. Osoby wchodzące na ich teren zobowiązane są do bezwzględnego zasłaniania ust i nosa, utrzymywania odpowiedniego dystansu w stosunku do innych osób oraz korzystania z urządzeń do dezynfekcji rąk.

- Monitorujemy sytuację. Wracamy też do regularnych spotkań sztabu kryzysowego, które będą odbywać się w formule stacjonarnej lub zdalnie. Pamiętajmy, że kluczowe dla ograniczenia liczby nowych przypadków zakażeń jest zasłanianie ust i nosa, utrzymywanie odpowiedniego dystansu oraz częste dezynfekowanie rąk – mówi burmistrz Sławkowa.

Od dziś znów działa pogotowie zakupowe, skierowane głównie do seniorów, niepełnosprawnych i osób samotnych, które nie mogą liczyć na pomoc innych w kupnie podstawowych artykułów.

Możliwość zrobienia zakupów z dostarczeniem do domu oferują też ponownie niektóre sklepy i punkty gastronomiczne.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-