Ogólnopolskie wyróżnienie dla burmistrza Sławkowa

AA

Ogólnopolskie wyróżnienie dla burmistrza Sławkowa

Foto: AA
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie przyznała Rafałowi Adamczykowi ogólnopolskie wyróżnienie za bezinteresowną działalność społeczną i inicjatywy związane z wychowaniem młodego pokolenia poprzez sport i rekreację. Uroczystość odbyła się podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Sportowców na Jasną Górę.

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w sobotę 9 czerwca w Auli im. Jana Pawła II na Jasnej Górze w Częstochowie. Wśród nagrodzonych przez kapitułę znalazł się między innymi przeor klasztoru na Jasnej Górze. Wraz z zarządem stowarzyszenia wyróżnienie burmistrzowi Sławkowa wręczył ks. prałat Mirosław Mikulski, wieloletni duszpasterz sportowców.

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej to ogólnopolska organizacja, która skupia kluby sportowe z terenu całego kraju (w szczególności katolickie i parafialne). Misją stowarzyszenia jest wychowywanie młodego pokolenia przez sport, oparty o zasady fair play i etyki katolickiej.

- Wyróżnienie to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę, że moja wieloletnia działalność na rzecz dzieci i młodzieży została zauważona i doceniona. Oczywiście pracuje się nie dla nagród i wyróżnień, niemniej jednak stanie się ono z pewnością motywacją do kolejnych działań na rzecz młodego pokolenia - podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 

foto: AA

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop