Panele przy kolejnych miejskich obiektach

{[description]}

Panele przy kolejnych miejskich obiektach

Stacja uzdatniania wody i oczyszczalnia ścieków – to dwa kolejne miejskie obiekty, na terenie których pojawiły się instalacje fotowoltaiczne.

Chodzi o zasilanie dla obiektu przy ulicy Okradzionowskiej i oczyszczalnię ścieków przy ulicy Browarnej.

Łączny koszt inwestycji to niemal 410 tys. zł, z czego prawie 168 tys. zł miasto pozyskało z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach „Programu działań na rzecz ograniczania niskiej emisji”. Instalacja zamontowana dla oczyszczalni osiąga maksymalną wydajność 49,9 kWp, a ta zamontowana dla budynku urzędu przy Okradzionowskiej – 35 kWp.

- Od kilku już lat stopniowo staramy się pozyskiwać coraz większą część energii w sposób ekologiczny, wyposażając kolejne miejskie obiekty w instalacje fotowoltaiczne. Mamy je już na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury i budynku urzędu przy ulicy Łosińskiej. Wszystkie te inwestycje mają sprzyjać niższym wydatkom miasta na energię elektryczną. Jest to niezwykle istotne w dobie dramatycznie rosnących cen prądu uzyskiwanego z tradycyjnych źródeł i dlatego mogę zadeklarować, że planujemy podobne działania dla innych obiektów miejskich – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. - Inwestycje w fotowoltaikę wpisują się także w realizowaną w mieście politykę ograniczania niskiej emisji. Jednym z jej elementów jest także program dotacji do wymiany nieekologicznych źródeł ogrzewania, z którego od wielu lat korzystają mieszkańcy – dodaje.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop