Piknik rodzinny

mat. prasowe

Piknik rodzinny

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

W piątek 27 maja w świetlicy „Michałek” już po raz drugi zorganizowany został piknik rodzinny.

Był on kolejną okazją do wspólnej zabawy i integracji uczestników zajęć.

Świetlica dla dzieci i Dziecięco-Młodzieżowy Klub „Podwórkowy Michałek” działają w budynku byłego przedszkola na Michałowie od kwietnia 2021 roku. Na utworzenie i bieżącą działalność świetlicy i klubu miasto pozyskało dofinansowanie unijne. Dzięki temu ramach bezpłatnych zajęć dzieci mogą korzystać ze wsparcia rozwijającego ich zdolności, zajęć edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych, wycieczek, a także pomocy specjalistów – psychologa i logopedy. Istotną częścią działań jest integracja poprzez zabawę.

Uczestnicy pikniku w trakcie zabawy

Uczestnicy pikniku w trakcie zabawy

Uczestnicy pikniku w trakcie zabawy

Pamiątkowe zdjęcie uczestników piknikufoto: mat. prasowe organizatora

Bieżącą aktywność i działalność świetlicy "Michałek" można obserwować w mediach społecznościowych pod adresem: KLIKNIJ

W obiekcie swoją działalność prowadzi też siłownia, sekcja fitness i sekcja tenisa stołowego, prowadzone przez TKKF „Michałek”.

Budynek przedszkola na Michałowie powstał w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i na początku tego stulecia popadł w ruinę i nie był przez wiele lat użytkowany. – Zastanawiając się nad jego remontem i ponownym wykorzystaniem tego obiektu dla mieszkańców postanowiliśmy postawić na działalność społeczno-rekreacyjną. Dzięki pozyskanym przez nas środkom unijnym przywróciliśmy zrujnowany obiekt do życia - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

W ramach kapitalnego remontu budynku na Michałowie na parterze powstały sale do ćwiczeń i dwa pomieszczenia przeznaczone na świetlicę i działania społeczno-kulturalne. Całości dopełniły dwie szatnie z pełnym węzłem sanitarnym. Istniejący na parterze taras został zaadaptowany na salę sportową. Jest siłownia, szatnie i toalety. Wykonane zostały wszystkie niezbędne instalacje, łącznie z systemem monitoringu wizyjnego. Wykorzystano i zaadaptowano również część piwnic, zyskując dodatkowe powierzchnie. Z myślą o mieszkańcach i dzieciach powstał także plac zabaw, plenerowa siłownia, a trawiaste boisko przeszło modernizację.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2,53 mln zł. Pozyskane przez Urząd Miasta Sławków dofinansowanie pochodziło ze środków unijnych – 1,18 mln zł. Ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii miasto otrzymało 686 tys. zł a 304 tys. zł pochodziło z budżetu państwa, w tym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto Sławków do inwestycji dołożyło tylko 403 tys. zł co stanowi 15,7% całej inwestycji.

Tak wyglądały prace przy obiekcie:

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop