Piknik rodzinny w przedszkolu

W piątkowe popołudnie 16 czerwca w Miejskim Przedszkolu w Sławkowie zorganizowany został piknik rodzinny.

Maluchy skorzystać mogły z wielu, przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Piknik to nie tylko okazja do integracji dzieci uczęszczających już do przedszkola. W wydarzeniu biorą udział również maluchy, które swoją przygodę z przedszkolem zaczną od nowego roku szkolnego.

W iście piknikowej atmosferze, przy dźwiękach muzyki i zabawie prowadzonej przez animatorów mali goście mogli skorzystać z wielu przeznaczonych dla nich atrakcji: była wata cukrowa i ufundowane przez burmistrza Sławkowa owocowe lody, a dla nieco większych smakoszy ciasto, żurek, kartacze i jedyny w swoim rodzaju bigos, serwowane przez zameczkową kuchnię.

Dzieci mogły malować na folii, wykonać imprezowy tatuaż, zabawną fotografię w fotobudce lub pomalować buzię. Piknikową atrakcją, która wzbudza zawsze wielkie emocje jest loteria fantowa. Dzieci zamykały oczy i, jak to nazywali sami rodzice i dziadkowie, którzy pamiętają jeszcze wielkie loterie emaliowanych garnków, organizowane dawno, dawno temu przez OSP, "ciągnęły losy". Tylko szczęście decydowało, czy wylosowałeś jajo dinozaura czy set do baniek mydlanych, bidon, kubek z Psim Patrolem, czy opaskę do włosów.

Piknik Rodzinny został przygotowany przez nauczycielki i pracowników administracyjnych Miejskiego Przedszkola i Radę Rodziców przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sławkowie oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Sławków.

źródło: Miejskie Przedszkole w Sławkowie
foto: Rafał Adamczyk