Pilne: 250 mln zł na łącznik dla Sławkowa!

{[description]}

Pilne: 250 mln zł na łącznik dla Sławkowa!

Ćwierć miliarda złotych otrzyma Sławków na budowę łącznika DK94 z Euroterminalem i PKP LHS. Decyzja ogłoszona została w Warszawie przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas konferencji z udziałem burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka.

To bez wątpienia dla Sławkowa chwila historyczna. Opracowany przez burmistrza miasta wniosek uzyskał dofinansowanie na kwotę równą prawie pięciu rocznym budżetom i znalazł się w gronie nielicznych projektów, które uzyskały rządowe wsparcie.

Dzięki pozyskanym środkom w najbliższych latach uda się rozwiązać jeden z najpoważniejszych problemów Sławkowa. O środki na budowę łącznika Rafał Adamczyk walczył od kilku lat, angażując w sprawę szereg instytucji i parlamentarzystów.

- Czeka nas ogrom pracy. To kolejny strategiczny projekt dla naszego miasta, pod względem finansowym i organizacyjnym największy z dotychczasowych. Realizacja tej inwestycji ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszych mieszkańców, ale również dla regionu oraz całego kraju. Liczę na to, że wszystkie instytucje i osoby publiczne, z którymi rozmawiałem w ostatnich miesiącach zgodnie ze swoimi deklaracjami zaangażują się w realizację tego projektu - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Budowa łącznika to zadanie na kilka najbliższych lat. To potężne i skomplikowane samorządowe przedsięwzięcie inwestycyjne, jakiego w Sławkowie jeszcze nie było.

Na zdjęciu znajdują się dwie osoby z tabliczką

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop