Pomagali czworonogom

AR

Pomagali czworonogom

Foto: AR
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Aż dwieście kilogramów karmy trafiło ze Sławkowa do schroniska dla zwierząt w Sosnowcu – Milowicach. To absolutny rekord dotychczasowych zbiórek, organizowanych na rzecz podopiecznych schroniska przez Miejskie Przedszkole.

W ubiegłym roku przedszkolaki zebrały ponad 80 kg karmy. Efekty tegorocznej zbiórki, która trwała przez cały luty, przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. – Dzięki wielkiemu sercu mieszkańców, zaangażowaniu przedszkolaków, ich rodziców, a także harcerzy ze „Złotej Ósemki” udało się zebrać ponad dwa razy więcej darów, niż w ubiegłym roku. Poza karmą, do schroniska zawieźliśmy również potrzebne do opieki nad zwierzętami akcesoria. Były to między innymi kocyki, smycze, obroże czy żwirek. Serdecznie wszystkim dziękujemy! – mówi koordynatorka akcji Aneta Adamczyk.

W tym roku, po raz pierwszy, w akcję włączyli się harcerze ze „Złotej Ósemki”. – Pomaganie wpisane jest w naturę każdego harcerza. Ogromnie cieszymy się, że udało się zebrać tak dużo i że mamy w tym również swoją, małą cegiełkę – podkreśla druhna Magdalena Steblecka, która koordynowała akcję ze strony harcerzy.

W czwartek 23 marca wszystkie dary harcerze zawieźli do schroniska w Sosnowcu. W ramach podziękowań do Sławkowa wybrali się z kolei wolontariusze ze Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”, którzy spotkali się z harcerzami podczas jednej z sobotnich zbiórek. Towarzyszyli im czworonożni podopieczni. Wkrótce wolontariusze stowarzyszenia wraz ze swoimi podopiecznymi pojawią się też w Miejskim Przedszkolu.

foto: AR

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop