Ponad 8,3 mln dla Sławkowa

pixabay.com

Ponad 8,3 mln dla Sławkowa

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków i modernizacja części ulicy PCK – to dwie inwestycje, które uzyskały rządowe dofinansowanie w ramach tak zwanego „Polskiego Ładu” na łączną kwotę ponad 8,3 mln złotych.

Wyniki analizy złożonych przez samorządy wniosków podane zostały do publicznej wiadomości w poniedziałek 25 października.

Siedem milionów złotych kosztować ma budowa nowoczesnej, kontenerowej oczyszczalni ścieków komunalnych dla centrum miasta. Zastąpi ona stary, ponad trzydziestoletni, wyeksploatowany obiekt, jednocześnie pozwalając na usprawnienie procesu oczyszczania ścieków, rozbudowę systemu kanalizacji w przyszłości oraz zwiększenie sprawności odbioru ścieków wozami asenizacyjnymi od mieszkańców nieobjętych siecią. Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych to 95% kwoty. Resztę dołoży miasto ze swojego budżetu.

Ponad 2 mln zł kosztować będzie modernizacja części ulicy PCK. Chodzi o ćwierćkilometrowy odcinek ulicy między „Maluszkowem” a ulicą Krakowską. Powstanie 45 miejsc parkingowych, bezpieczne ciągi dla pieszych, nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni. Dofinansowanie z rządowych środków to 85%.

- Z dzisiejszego rozstrzygnięcia pierwszego naboru projektów w ramach Rządowego Programu „Polski Ład” nie tylko cieszy pozyskana łączna kwota, która w przeliczeniu na liczbę mieszkańców jest jedną z najwyższych w najbliższym regionie, ale także fakt, że akceptację uzyskały dwa projekty, z trzech, które przygotowaliśmy. Obecnie pracujemy nad kolejnymi projektami do następnych konkursów - mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Na rządowe decyzje czekają jeszcze dwa inne wnioski związane z infrastrukturą drogową. Ponad 700 tys. zł kosztować ma kompleksowy remont nawierzchni jezdni przy ulicy Legionów Polskich wraz z chodnikiem a ponad 5,5 mln zł - budowa odcinka nowej drogi przy ulicy Grodzkiej wraz z kanalizacją deszczową i ciągiem pieszym.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop