Przedszkolaka rady na odpady

mat. prasowe

Przedszkolaka rady na odpady

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Czy z plastikowych butelek, zakrętek, pustych pudełek, opakowań po produktach spożywczych, resztek materiałów, włóczek i sznurków można wyczarować zabawki? Sławkowskie przedszkolaki przekonują, że tak!

Na dowód tego na cały tydzień z sal Miejskiego Przedszkola w Sławkowie zniknęły wszystkie klasyczne zabawki. W ich miejsce pojawiły się przedmioty, które na co dzień najczęściej lądują w koszu. Dzięki przedszkolakom zamieniły się one tymczasem w kręgle, domki, statki, lunety, suknie, a nawet w… laptopy.

Cała zabawa tak naprawdę była kolejnym projektem, realizowanym przez przedszkole. - Naszym celem było pobudzenie dzięcej wyobraźni, kratywności i zdolności do tworzenia. Byłyśmy ogromnie ciekawe, jak zachowają się dzieci w tej nowej dla nich sytuacji. Muszę przyznać, że maluchy poradziły sobie wręcz doskonale, zamieniając zwykłe przedmioty w wyjątkowe zabawki - mówi koordynatorka projektu Danuta Szlęzak. O sukcesie przedsięwzięcia najlepiej świadczy to, że po zakończeniu trwającego tydzień projektu i powrocie zabawek do sal przedszkolaki same zadecydowały, że własnoręcznie wykonane przez nie zabawki pozostaną na półkach i dalej służyć będą zabawie.

  

  

 

 

 

 

 

 


foto: Miejskie Przedszkole w Sławkowie

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop