Obradował miejski zespół ds. zarządzania kryzysowego

{[description]}

Obradował miejski zespół ds. zarządzania kryzysowego

W związku z decyzją premiera, ogłoszoną po obradach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, placówki oświatowe w kraju zawieszają bieżącą działalność. Dotyczy to również przedszkola i szkół w Sławkowie. Zamknięcie placówek związane jest z zapobieganiem rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. W środę 11 marca wczesnym popołudniem zebrał się zespół do spraw zarządzania kryzysowego urzędu miasta.

Miejskie Przedszkole, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w ZS im. Jana Pawła II będą nieczynne od poniedziałku 16 marca. W czwartek i piątek (12 i 13 marca) działalność placówek ograniczona jest wyłącznie do zapewnienia opieki w wyjątkowych sytuacjach, jednakże rodzice proszeni są o nieprzyprowadzanie dzieci do przedszkola i szkół również w tych dniach. Z kolei Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Sławkowie będzie całkowicie zamknięte już od czwartku 12 marca.

- Analizujemy na bieżąco sytuację, biorąc pod uwagę komunikaty rządowe, informacje przekazywane przez Główny Inspektorat Sanitarny, wojewodę i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Na dziś wiemy na pewno, że placówki będą nieczynne do 25 marca, ale sytuacja jest dynamiczna – wyjaśnia burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Bieżące informacje dotyczące rozwoju sytuacji i kolejnych decyzjach będą przekazywane rodzicom i opiekunom między innymi za pośrednictwem platformy Librus, strony internetowej UM Sławków, w formie plakatów zamieszczanych na drzwiach placówek oraz bezpośrednio przez nauczycieli.

W związku z sytuacją, zespół do spraw zarządzania kryzysowego urzędu miasta wydał również zalecenia czasowego wstrzymania bieżącej działalności Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Dziennemu Domowi Senior-Wigor i Miejskiej Bibliotece. Rekomendacja czasowego zawieszenia działalności trafi również do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sławków” i Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Michałek”. – Zwracam się z apelem do mieszkańców o zachowanie niezbędnych środków ostrożności. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami. Działa Miejskie Centrum Reagowania Kryzysowego. Pamiętajmy, że w tej sytuacji kluczowa jest profilaktyka i zachowanie zdrowego rozsądku – podkreśla Rafał Adamczyk.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop