Przedszkole pozostaje zamknięte

Rafał Adamczyk

Przedszkole pozostaje zamknięte

Foto: Rafał Adamczyk
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Miejskie Przedszkole w Sławkowie przynajmniej do połowy maja nie wznowi swojej działalności. Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie dzieci w kontekście wzrastającej w województwie i mieście liczby potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi o zamknięciu placówek oświatowych co najmniej do 24 maja, kilka dni temu rząd dał zielone światło samorządom do otwierania żłobków i przedszkoli. Na gminy i miasta przerzucona została przy tym odpowiedzialność za skutki takich decyzji. – Nie widzę możliwości otwarcia placówki w aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Słyszymy o lawinowym wzroście liczby potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w naszym województwie. W samym Sławkowie jak dotychczas odnotowano cztery takie przypadki – wyjaśnia burmistrz miasta Rafał Adamczyk. – Rodziców i opiekunów prosimy o wyrozumiałość. Podejmując decyzję o otwarciu przedszkola musimy mieć pewność, że będzie to bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i pracowników.

Władze miasta podkreślają, że w przypadku dzieci praktycznie niemożliwe jest wyegzekwowanie chociażby stałego utrzymywania dystansu, koniecznego do zminimalizowania zagrożenia rozprzestrzeniania się infekcji.

Kolejne decyzje w tej sprawie podejmowane będą w oparciu o rozwój sytuacji epidemiologicznej.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop