Punkt konsultacyjny dla mieszkańców Sławkowa

{[description]}

Punkt konsultacyjny dla mieszkańców Sławkowa

Bezpłatne wsparcie psychologa, prawnika i konsultanta do spraw uzależnień można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie.

Pomoc kierowana jest szczególnie do osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu i ich rodzin, ale nie tylko. - Wśród zadań punktu konsultacyjnego jest nie tylko pomoc w wychodzeniu z nałogu uzależnionym i udzielanie wsparcia ich bliskim, ale też wszystkim osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i borykającymi z problemami rodzinnymi. Poradnictwo obejmuje również doradztwo edukacyjno - zawodowe dla młodzieży i dorosłych, pomoc i wsparcie prawne, a także gromadzenie informacji o dostępnych miejscach pomocy i właściwości określonych służb i instytucji, które powinny być włączone w systemową pomoc dla rodziny - wyjaśnia Janusz Mróz, pełnomocnik burmistrza Sławkowa ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

W budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sławkowie psycholog dyżuruje w każdy poniedziałek od godziny 9 do 12. Z porad prawnika skorzystać można w czwartki od godziny 13 do 14. Konsultant ds. uzależnień dyżuruje z kolei w każdą środę od godziny 15 do 18.

Działalność punktu wpisuje się w zakres zadań realizowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wśród nich znajduje się również prowadzenie postępowań zmierzających do motywowania osób uzależnionych, kierowanie na terapię, przyjmowanie wniosków o skierowanie na leczenie odwykowe oraz składanie wniosków do sądu o nałożenie obowiązku poddania się leczeniu.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop