Remont Szerokotorowej: porozumienie podpisane!

Krzysztof Kozieł

Remont Szerokotorowej: porozumienie podpisane!

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Podczas spotkania burmistrza Sławkowa z władzami PKP LHS w Zamościu 6 czerwca podpisane zostało porozumienie o wspólnej realizacji remontu ulicy Szerokotorowej w Sławkowie. Miasto i kolejowa spółka planują przeznaczyć na ten cel łącznie ponad 686 tys. zł.

Tym samym jest już pewne, że prowadząca od skrzyżowania z ulicą Hrubieszowską do wjazdu na teren stacji PKP LHS przy Dębowej Górze ulica Szerokotorowa, wspólnym wysiłkiem samorządu miasta i PKP LHS, przejdzie kompleksowy remont. Droga o długości prawie 1,4 km z jednej strony zapewnia komunikację samochodów ciężarowych dowożących towar do Linii Hutniczej Szerokotorowej, z drugiej zaś stanowi łącznik z ulicą Hrubieszowską dla mieszkańców tej okolicy. Jej nawierzchnia pokryta jest licznymi ubytkami, spękaniami i nierównościami. Dodatkowo pod warstwą asfaltu znajdują się betonowe płyty. Duże natężenie ruchu samochodów osobowych i ciężarowych powoduje pękanie nawierzchni na łączeniach tych płyt. Stąd też w czasie prac remontowych konieczne będzie między innymi ułożenie specjalnej siatki. Prace mają zostać przeprowadzone w tym roku.

- Podpisanie porozumienia o wspólnym sfinansowaniu remontu Szerokotorowej to efekt trwających rok rozmów samorządu miasta i PKP LHS. W czerwcu 2016 roku gościliśmy w Sławkowie dyrektora wydziału drogowego spółki. Wtedy też przeprowadzona została wizja w terenie. Cieszę się, że sprawę udało się sfinalizować i koszty remontu tej drogi dzielimy po połowie – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Spotkanie burmistrza Sławkowa z prezesem Linii Hutniczej Szerokotorowej Zbigniewem Tracichlebem i członkiem zarządu spółki Andrzejem Skibą było również okazją do rozmowy na temat koncepcji budowy drogowych łączników terminali LHS z siecią dróg krajowych, a także funkcjonowania terenów terminali przeładunkowych w Sławkowie w idei Międzynarodowej Transkaspijskiej Trasy Transportowej, w której utworzenie zaangażowane jest również PKP LHS.


foto: Krzysztof Kozieł

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop