Rewitalizacji miasta ciąg dalszy

Wizualizacja budynku przy ul. Michałów 6 (ARCHINOVA)

Rewitalizacji miasta ciąg dalszy

Foto: Wizualizacja budynku przy ul. Michałów 6 (ARCHINOVA)
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Na spektakularną metamorfozę ma szansę zrujnowany budynek przy ulicy Michałów 6. W planach urzędu miasta jest stworzenie tam siłowni, dwóch sal do ćwiczeń i pomieszczeń świetlicy, która służyć ma celom społeczno-kulturalnym. Do urzędu marszałkowskiego trafił właśnie wniosek o dofinansowanie między innymi tej inwestycji. Jeśli przejdzie pomyślnie procedurę oceny, kolejny obiekt na mapie Sławkowa zmieni swoje oblicze.

Budynek powstał w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, od długiego już czasu jest nieużytkowany i popada w ruinę. Teraz może się to zmienić. – W ramach działań rewitalizacyjnych chcemy wykonać kapitalny remont budynku, nadając mu funkcję centrum usług społecznych. To część większego projektu, obejmującego również rewitalizację budynku przy Kozłowskiej 2 i adaptację nieużywanego segmentu B budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Pierwszy z nich stanie się miejscem spotkań dla organizacji pozarządowych działających w sferze społecznej. W drugim świadczone będą usługi społeczno-zawodowe – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. Wartość całego projektu to 5,5 mln zł, w tym prawie 2,6 mln zł to wnioskowane dofinansowanie.

W ramach kapitalnego remontu budynku na Michałowie na parterze powstaną dwie sale do ćwiczeń i dwa pomieszczenia przeznaczone na świetlicę i działania społeczno-kulturalne. Całości dopełnią dwie szatnie z pełnym węzłem sanitarnym. Istniejący na parterze taras ma zostać zaadaptowany na salę gimnastyczno-rekreacyjną. W piwnicy znajdzie się siłownia, szatnie i toalety. Wykonane będą też wszystkie niezbędne instalacje, łącznie z systemem monitoringu wizyjnego.

Realizacja projektu ma się zakończyć do grudnia 2020 roku.

 

Wizualizacja budynku przy ulicy Michałów 6 po pracach remontowych (wykonanie wizualizacji: ARCHINOVA)

 

 


Aktualny stan budynku

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop