Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

obraz Jana Matejki, Konstytucja 3 Maja 1791 roku

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

Foto: obraz Jana Matejki, Konstytucja 3 Maja 1791 roku
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

W niedzielę przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku, ze względu na obowiązujące ograniczenia związane ze stanem epidemii, obchody tego święta w Sławkowie będą miały inną formułę niż zazwyczaj.

W niedzielę 3 maja o godzinie 9.30 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Nie odbędzie się tradycyjny przemarsz z rynku do kościoła. W świątyni obowiązują ograniczenia związane z liczbą wiernych uczestniczących w nabożeństwie, zgodnie z rządowymi wytycznymi. Nie odbędzie się w tym roku również część oficjalna uroczystości na płycie rynku. Kwiaty pod pamiątkowymi tablicami w imieniu mieszkańców złoży burmistrz Sławkowa.

W niedzielne popołudnie na mieszkańców czekać będzie natomiast niespodzianka. Po raz pierwszy online można będzie obejrzeć fragmenty „Kazań sejmowych” Piotra Skargi. Przedstawienie w wykonaniu Dariusza Wiktorowicza z towarzyszeniem Chóru Cantamus Domino wystawione zostało w parafialnym kościele w Sławkowie w 2013 roku, na zakończenie prac związanych z restauracją ambony.

Wystąpienie burmistrza Sławkowa Rafała Adamczyka:

Link do spektaklu online - premiera rozpocznie się 3 maja o godzinie 16.00:

 

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop