Rozmawiali o turystyce

{[description]}

Rozmawiali o turystyce

Ponad stu przewodników PTTK odwiedziło w sobotę 2 kwietnia Sławków. Przewodnicy rozpoczęli od wędrówki doliną Białej Przemszy. Zwiedzili między innymi zabudowania dawnej walcowni, stary młyn, dawny browar, ruiny zamku biskupów krakowskich i Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury.

– "Spotkanie przy Miedzy" to coroczna impreza skierowana do przewodników z województwa małopolskiego i śląskiego. Celem tegorocznego spotkania było zaprezentowanie potencjału turystycznego Sławkowa, czyli historii miasta, jego zabytków oraz działań, jakie są podejmowane w ramach promocji turystyki i przyrody przez władze i organizacje działające na tym terenie - opowiada Grzegorz Oliwa ze sławkowskiego koła PTTK.

Wczesnym popołudniem w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczęła się druga część spotkania, poświęcona historii i walorom turystycznym miasta, a także funkcjonowaniu Zespołu Parków Krajobrazowych i Ojcowskiego Parku Narodowego. W trakcie spotkania wystąpiła sławkowska Kapela Okazjonalna „Oj dana”.

– Mam wielką nadzieję, że to spotkanie, które w Sławkowie odbyło się po raz pierwszy, przybliżyło naszym gościom miasto i jego ogromny potencjał turystyczny. Liczymy na to, że przewodnicy PTTK częściej będą teraz wpisywać Sławków i jego atrakcje w programy organizowanych turystycznych imprez, wycieczek i rajdów – podsumowuje burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.
Wielu z przewodników odwiedziło Sławków po raz pierwszy. Wśród uczestników XI Spotkania przy Miedzy sporą grupę stanowili przewodnicy z Zagłębia, dla których spotkanie było też okazją do poszerzenia wiedzy o Sławkowie. – Temat, który mnie osobiście szczególnie zainteresował, związany był z działającymi przy Białej Przemszy inkubatorami pstrągów. O ile walory historyczne i przyrodnicze miasta są dobrze znane, to o realizowanym tu przez jedno ze stowarzyszeń pomyśle rozmnażania pstrągów wielu z nas usłyszało po raz pierwszy. Warto, by wiedza na ten temat była upowszechniania, bo to również spora, turystyczna ciekawostka – mówi prezes będzińskiego oddziału PTTK Stanisław Góra, jeden z uczestników spotkania.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop