Rozpoczął się nowy rok szkolny

{[description]}

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Ponad ośmiuset uczniów i przedszkolaków rozpoczęło z początkiem września w Sławkowie nowy rok szkolny.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024 w sławkowskich szkołach przyniosła też zmiany personalne. Dyrektorem Zespołu Szkół im. Jana Pawła II od 1 września jest Edyta Koza, a jej zastępczynią Ewa Suliga. Szkołą Podstawową im. Jana Baranowskiego pokieruje Agata Sobczyk, wicedyrektorem szkoły został Adrian Kot.

Po wakacjach w obu podstawówkach rozpoczęło naukę 476 uczniów, a w liceum – 93 uczniów. Do Miejskiego Przedszkola w Sławkowie od pierwszego dnia września uczęszcza 226 najmłodszych mieszkańców Sławkowa. Do Klubu Dziecięcego „Maluszkowo” zapisanych jest 15 dzieci.

- Naszym uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom jednostek oświatowych życzę udanego i pełnego sukcesów nowego roku szkolnego. Warto dodać, że wszystkie nasze placówki zostały odpowiednio do niego przygotowane. Wśród większych prac mogę wymienić przeprowadzenie remontu sali dydaktycznej i łazienek najmłodszych dzieci w przedszkolnym budynku „Zameczku”. I - zgodnie z moimi deklaracjami złożonymi po udostępnieniu nowoczesnego segmentu B dla przedszkolaków - z pewnością będziemy przeprowadzać kolejne remonty w „Zameczku” – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Również w szkołach przeprowadzone zostały niezbędne remonty wybranych sal edukacyjnych, żeby naszym uczniom stworzyć jak najlepsze warunku edukacji. Ponadto już teraz mogę powiedzieć, że dzięki pozyskanym przez nas grantom od Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA wkrótce w szkole podstawowej nr 1 będziemy mogli wymienić konstrukcję i zamontować sprzęt sportowy do koszykówki, a w szkole podstawowej nr 2 doposażyć pracownię chemiczną w pomoce dydaktyczne – dodaje.

Młodzież i nauczyciele podczas inauguracji nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej

Młodzież ze sztandarem szkoły

Inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II

Inauguracja nowego roku szkolnego w ZS

Wyremontowana łazienka
foto: mat. prasowe

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop