Ruszają prace na Olkuskiej

{[description]}

Ruszają prace na Olkuskiej

Dzięki współpracy samorządu powiatu i miasta lada chwila będą mogły rozpocząć się prace przy modernizacji najbardziej wyeksploatowanego odcinka powiatowej ulicy Olkuskiej.

Prace obejmą między innymi zdjęcie starej i położenie nowej nawierzchni, wyznaczenie bezpiecznych poboczy dla pieszych i rowerzystów i modernizację przejść dla pieszych.

Prace będą prowadzone od ulicy Jagiellońskiej do skrzyżowania z Walcownią i do połowy grudnia 2021 roku należy spodziewać się utrudnień na tym odcinku ul. Olkuskiej.

Całość kosztować ma 650 tys. zł, z czego miasto przekaże powiatowi 200 tys. zł. Pierwotnie planowana pełna przebudowa wspomnianego odcinka ul. Olkuskiej kosztowałaby ponad 3,5 mln złotych. Warto jednak przypomnieć, że powiat nie uzyskał na ten cel dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– W związku z nieprzyznaniem rządowej dotacji dla powiatu na przebudowę tej ulicy chcemy wspomóc starostwo w modernizacji pierwszego odcinka tej drogi. Inwestycja ta powinna być w pełni finansowana przez właściciela drogi czyli powiat będziński, ale ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym i kierowcom nie możemy dalej zwlekać z tymi oczekiwanymi przez mieszkańców pracami – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

W tym kontekście przypomnieć warto również, że na odcinku ulicy Józefa Piłsudskiego (od skrzyżowania przy sklepie "Dino" do mostu nad Białą Przemszą w ulicy Olkuskiej) od 3 marca obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej 7 ton. Ciężarówki mają możliwość jedynie dojazdu do sklepów i miejsc działalności gospodarczej.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop