Ruszają prace przy klubie malucha

Krzysztof Kozieł

Ruszają prace przy klubie malucha

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Lada dzień rozpoczną się prace przy byłym budynku biblioteki na os. PCK w Sławkowie. Powstanie tu klub dziecięcy, na którego stworzenie miasto pozyskało prawie 430 tys. zł ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Miasto podpisało umowę z wykonawcą prac i przekazało mu właśnie plac budowy.

Przypomnijmy. Sławków znalazł się w gronie samorządów zakwalifikowanych do udziału w projekcie „Maluch+”. W marcu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wręczone zostały specjalne promesy, stanowiące gwarancję wypłaty przez ministerstwo środków.

Zgodnie z wymogami projektu, w klubie malucha opiekę znajdą dzieci od pierwszego do trzeciego roku życia. Klub ma wspierać rodziców w opiece i wychowaniu najmłodszych, ale przede wszystkim zapewnić dziecku możliwość rozwoju poprzez zabawę w czasie, gdy rodzice ze względów zawodowych nie będą mogli sprawować jej osobiście.

Całość prac kosztować ma prawie 480 tys. zł. Brakujące środki dołoży miasto. W ramach tej kwoty przeprowadzona zostanie termomodernizacja obiektu, przebudowa ścian, wymiana stolarki okiennej i przyłączenie mediów. Wyremontowane mają być również zewnętrzne schody.

Klub Malucha będzie też odpowiednio wyposażony. Znajdą się tu niezbędne meble, w tym łóżeczka, zabawki, sprzęt RTV i AGD.

Chcemy, by klub rozpoczął działalność w pierwszym kwartale 2020 roku. Do tego czasu opracowany będzie regulamin funkcjonowania i zasady naboru – zapowiada burmistrz miasta Rafał Adamczyk.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop