Ruszyły zajęcia w ramach Sławkowskiej Akademii Seniora

Pierwsze zajęcia Sławkowskiej Zielonej Akademii Seniora za nami. Było naukowo, kolorowo i kreatywnie.

W czwartek 13 kwietnia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej seniorzy mogli dowiedzieć się między innymi na jakiej zasadzie działa kuchenka mikrofalowa, dlaczego detergenty rozpuszczają tłuszcz, jak sokiem z kapusty sprawdzić odczyn oraz dlaczego nie powinno się obierać cytrusów w pobliżu napompowanych balonów. Wszystko to za sprawą spotkania z nauką w przystępnej i interesującej formie warsztatów Pana Korka, czyli Michała Szydłowskiego z zespołem.

Poddasze CEEiK na prawie dwie godziny przekształciło się w prawdziwe laboratorium. Dzięki serii eksperymentów uczestnicy Sławkowskiej Akademii Seniora poznawali powszechnie obowiązujące prawa fizyki i chemii.

Na początku zajęć uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane przez urząd miasta z okazji uruchomienia projektu zestawy gadżetów.

- Sądząc po reakcjach uczestników zajęcia bardzo przypadły do gustu naszym seniorom. Sławkowska Zielona Akademia Seniora i Sławkowska Zielona Akademia Dziecięca to nasz zupełnie nowy, edukacyjny projekt. Sławkowskie Zielone Akademie mają charakter pilotażowy, a zajęcia są całkowicie bezpłatne. Na kolejnym wykładzie seniorzy spotkają się w maju. Prowadzący zajęcia pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego opowie im między innymi o trzęsieniach ziemi – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.