pochmurno z przejaśnieniami

5.43 °C, pochmurno z przejaśnieniami

Seniorzy

{[description]}

Seniorzy

W Sławkowie zameldowanych jest blisko 7 tys. mieszkańców, wśród nich 1,7 tys. osób w wieku powyżej 60 lat. Stanowi to prawie 25% populacji miasta.

Władze miasta wspólnie z jednostkami organizacyjnymi proponują seniorom różnorodne zajęcia i możliwość spędzania wolnego czasu. Seniorzy mogą brać udział między innymi w zajęciach w ramach grup zainteresowań. W Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Młyńskiej 14 od wielu lat działa Klub Seniora, a osoby starsze na swoje zajęcia zapraszają także Klub Literacki Widmo, Koleżeński Klub Kobiet i Koło Historyczne. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie w siedzibie ośrodka lub pod nr tel. 32 293 10 52.

W Zespole Szkół im. Jana Pawła II działa Uniwersytet Pięknego Wieku. Umożliwia on m. in. udział w warsztatach rękodzieła, naukę języka angielskiego, zajęcia informatyczne, a także daje możliwość międzypokoleniowych spotkań z młodzieżą. Szczegółowych informacji udziela sekretariat Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w siedzibie szkoły lub pod nr tel. 32 293 17 48.

Ważnym elementem wspierania sławkowskich seniorów jest działający od 2015 roku Dzienny Dom "Senior-WIGOR". Placówka powstała w ramach Rządowego Programu Wieloletniego na lata 2015-2020 jako odpowiedź na tendencje demograficzne. Mieści się w zrewitalizowanym budynku przy ul. Kościelnej 11 w Sławkowie. Tu mieszkańcy Sławkowa powyżej 60. roku życia mają możliwość spędzania czasu w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze oraz rozwijania zainteresowań i wzmacniania poczucia własnej wartości w ramach bogatej oferty zajęć aktywizujących. Seniorzy mogą brać udział w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, klubowych i ruchowych od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie. Mogą też liczyć na pomoc w codziennych sprawach oraz na konsultacje psychologiczne. Każdy z uczestników ma zapewniony gorący posiłek, a w przerwach między zajęciami ma do dyspozycji wspólną salę klubową z biblioteczką, telewizorem i komputerami z dostępem do Internetu. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Dziennego Domu "Senior-WIGOR" w siedzibie placówki lub pod nr tel. 692 784 539.

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-