Skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze?

Krzysztof Kozieł

Skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze?

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Dobiegają końca prace związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Hallera i Obrońców Westerplatte. Zamontowane są już progi zwalniające. Zwężony został też sąsiadujący ze skrzyżowaniem odcinek ulicy Świętojańskiej. Postawione zostały też dodatkowe znaki pionowe.

Skrzyżowanie gminnej ulicy Hallera i powiatowej Obrońców Westerplatte było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Według danych Komendy Powiatowej Policji w Będzinie tylko w tym roku doszło tutaj do pięciu kolizji drogowych i jednego wypadku. Przyczyna była z reguły ta sama – nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez wyjeżdżających z ulicy Obrońców Westerplatte.

W związku z tymi zdarzeniami drogowymi, na zlecenie Urzędu Miasta w Sławkowie w marcu została opracowana dokumentacja projektowa, która przewidywała między innymi montaż progów spowalniających ruch na ulicy podporządkowanej. Koszt wykonania prac to ponad 20 tys. zł. W kwocie tej mieści się 9 tys. zł, przekazane przez Starostwo Powiatowe w Będzinie z uwagi na miejsko-powiatowy charakter skrzyżowania.

- Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu. Należy oczywiście mieć świadomość, że żadne rozwiązania techniczne nie zastąpią zdrowego rozsądku i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Cieszę się, że udało się zrealizować tę inwestycję z udziałem środków powiatowych. Dziękuję w tym miejscu również radnej Ewie Bierońskiej, która wsparła moje pisma do zarządu powiatu będzińskiego w tej sprawie - podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

foto: Krzysztof Kozieł

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop