Sławków coraz bardziej zielony

{[description]}

Sławków coraz bardziej zielony

Prawie osiemset roślin, w tym drzewa, krzewy i byliny – trafiło we wtorek 14 czerwca do Sławkowa. To kolejny etap akcji prowadzonej przez urząd miasta.

Niebawem w różnych częściach miasta pojawi się wiele ciekawych gatunków roślin. Park miejski wzbogaci się o tak wyszukane okazy jak miłorząb japoński, platan klonolistny czy dąb burgundzki. W Parku Doliny Białej Przemszy posadzone zostaną przepiękne okazy klonów polnych, buków, dębów burgundzkich, a także większość występujących w Polsce jarzębów - pospolity, mączny i szwedzki. Łącznie ponad siedemdziesiąt ogromnych rozmiarów drzew. Oprócz tego w różnych częściach naszego miasta niebawem rozkwitnie ponad pół tysiąca krzewów z takich gatunków jak hortensja Anabelle, perukowiec podolski Young Lady, krzewuszka Bristol Snowflake, jaśminowiec wonny Duplex i Biały Karzeł. A aby było jeszcze piękniej, rabaty rozkwitną ponad setką nowych bylin z gatunków liliowiec, funkia czy perowskia łobodolistna.

W obrębie Rynku uzupełnione zostały nasadzenia w donicach, niebawem rozpoczną się prace związane z uzupełnieniem żywopłotów w zewnętrznych pierzejach gdzie podsadzone będą ligustr pospolity i berberys thunberga. Powstaną nowe oazy zieleni. Pierwsze efekty działań można zobaczyć już między innymi od strony parkingu z boku ratusza.

- Prace nasadzeniowe wykonają połączone siły pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, Zespołu Zieleni i Utrzymania Czystości, Referatu Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej Urzędu Miasta i MZBK. A dzięki takiej organizacji prac zasadzimy więcej zieleni w naszej sławkowskiej przestrzeni – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

 Rozładunek sadzonek

Rozładunek sadzonek

Transport sadzonek drzew

Nowe sadzonki

Nowe sadzonki

Nowe sadzonki

Akcja sadzenia przed ratuszem

Nowe sadzonki przed ratuszem

Sadzenie drzew w Parku Doliny Białej Przemszy

Akcja sadzenia w Parku Doliny Białej Przemszy

Akcja sadzenia w Parku Doliny Białej Przemszy

 Nowe rośliny w doniczkach przed posadzeniem w ziemi

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop