Sławków i Turka podpisały umowę o współpracy

{[description]}

Sławków i Turka podpisały umowę o współpracy

W środę 27 lipca zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Sławkowem a miastem Turka w Ukrainie.

Podpisanie umowy było jednym z punktów kolejnej już wizyty z pomocą humanitarną, przekazaną Turce przez mieszkańców Sławkowa.

Dokument podpisany przez burmistrzów: Sławkowa – Rafała Adamczyka i Turki Jaroslawa Paraśczicza odnowić ma współpracę, która trwała pomiędzy miastami przez krótki czas na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. – Mamy nadzieję, że podpisany dokument zaowocuje w przyszłości z korzyścią dla obu samorządów i stanie się okazją do wielu spotkań pomiędzy mieszkańcami naszych miast – podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. - Teraz, w związku z aktualną sytuacją, nasza współpraca z oczywistych względów koncentruje się na przekazywaniu pomocy humanitarnej.

Wśród darów, które trafiły do Turki jest żywność, środki medyczne, środki czystości, odzież i elementy wyposażenia taktycznego. Część pomocy przekazana zostanie do ponad tysiąca obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Turki z terenów objętych wojną, a część trafi na wschód tego kraju, gdzie trwają najcięższe działania wojenne.

Podpisanie umowy o współpracy

Przekazanie pomocy humanitarnej

Przekazanie pomocy humanitarnej

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop