Sławków inwestycyjnym liderem zmian!

{[description]}

Sławków inwestycyjnym liderem zmian!

Drugie miejsce w kraju na ponad sześćset miast zajął Sławków w prestiżowym rankingu czasopisma „Wspólnota”. Eksperci analizowali skuteczność władz samorządowych pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacji inwestycji służących mieszkańcom.

Sławków znalazł się na drugiej pozycji w Polsce w kategorii „Infrastrukturalny sukces kadencji 2018-2023” w kategorii małych miast. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas XXI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

- To, że zmieniamy Sławków jest doskonale widoczne w liczbie zrealizowanych w ostatnich latach inwestycji. Ale dopiero porównanie naszej pracy z innymi samorządami wskazuje dynamikę i skalę działań. Tegoroczny ogólnopolski ranking samorządowego czasopisma "Wspólnota" pokazuje, że jesteśmy wśród liderów zmian w kraju – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. – Cieszy mnie to tym bardziej, że moją szczególną specjalizacją jest pozyskiwanie środków na inwestycje. Jeszcze 9 lat temu, zanim zostałem burmistrzem, Sławków był w trzeciej setce tego rankingu. Po pierwszej mojej kadencji awansowaliśmy do pierwszej setki. Na koniec mojej drugiej kadencji jesteśmy na drugim miejscu. Co będzie dalej? Najważniejsze inwestycje, na które pozyskaliśmy już dotacje, są jeszcze przed nami. Najbliższe lata będą czasem wytężonej pracy nad ich realizacją. Dziękuję w tym miejscu mojemu zespołowi pracowników za zaangażowanie w rozwijanie Sławkowa, za ten wspólny wysiłek, którego efekty zostały docenione właśnie przez bezstronnych ekspertów.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop