Sławków na turystycznych znaczkach

Krzysztof Kozieł

Sławków na turystycznych znaczkach

Foto: Krzysztof Kozieł
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Dział Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury i ruiny zamku biskupów krakowskich trafiły właśnie na turystyczne znaczki. Pamiątki kupić można w punkcie informacji turystycznej przy Rynku 9. Znaczek ma nie tylko przypominać o wizycie w Sławkowie, ale również zachęcać do udziału w grze kolekcjonerskiej.

"Turystyczne Znaczki" to inicjatywa, dzięki której na okrągłe, drewniane krążki trafiło już ponad osiemset miejsc i obiektów w Polsce. Przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy. Znaczki obecne są już w kilkunastu europejskich krajach. Medaliony o średnicy 60 mm wykonywane są ręcznie z w pełni ekologicznego materiału. Są potwierdzeniem i pamiątką pobytu turysty w danym miejscu. Są one dedykowane danemu obiektowi, a to oznacza, że nie można zdobyć go nigdzie indziej.

- Do znaczka przymocowana jest papierowa, informacyjna karteczka i naklejka, którą można wkleić na przykład do kolekcjonerskiego zeszytu. Każdy znaczek ma swój numer. Znajdziemy tam adres strony internetowej „Turystycznego Znaczka”, kod kreskowy miejsca i podstawowe zasady gry kolekcjonerskiej – wyjaśnia Daniel Kaznodziej z Działu Kultury Dawnej MOK w Sławkowie. Po zeskanowaniu kodu QR można też posłuchać o ciekawostkach związanych z przedstawionym na znaczku miejscem.

Zasady gry są proste. Trzeba zebrać dziesięć znaczków, opatrzonych kolejnymi numerami, odciąć od nich papierowe kupony i wysłać pod podany na nich adres. W nagrodę otrzymać można specjalny znaczek kolekcjonerski.

Baza miejsc, w których dostępne są znaczki wraz z ich opisem, dostępna jest na stronie internetowej organizatora przedsięwzięcia.

 foto: Krzysztof Kozieł

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop