Sławków wśród najlepszych!

mat. prasowe

Sławków wśród najlepszych!

Foto: mat. prasowe
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Na dziesiątym miejscu uplasował się Sławków w tegorocznej edycji rankingu miesięcznika samorządowego „Wspólnota”. Miasto znalazło się w gronie ogólnopolskich liderów wykorzystania środków unijnych w kategorii małych miast. We wtorek 2 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wręczono wyróżnienia najlepszym polskim samorządom.

Ranking opracowywany jest przez prof. Pawła Swianiewicza, polskiego ekonomistę, specjalistę w zakresie polityki lokalnej i finansów samorządowych. Miesięcznik „Wspólnota”, który organizuje rankingi samorządowe to jedno z najbardziej opiniotwórczych pism branżowych. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas specjalnej gali z udziałem samorządowców z całej Polski i było jednocześnie ostatnim akcentem pierwszego dnia trwającego do 3 października XVI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów.

- Dziesiąte miejsce Sławkowa to zewnętrzne i obiektywne potwierdzenie efektów wykonanej przez nas w ostatnich latach pracy. Stworzyliśmy dobre warunki do rozwoju naszego miasta. Dzięki środkom zewnętrznym realizujemy inwestycje, na które bez ich pozyskania przyszłoby nam czekać długie lata. Już dziś mamy pozyskane kolejne środki zewnętrzne, które pozwolą na realizację następnych ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć, a kolejne nasze wnioski są właśnie oceniane - podkreśla burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.


foto: Krzysztof Kozieł

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop