Sławkowscy jubilaci świętowali

Złote, diamentowe i żelazne gody świętowało w Sławkowie w niedzielę 19 listopada kilkanaście par małżeńskich.

Świętujący złote gody jubilaci odznaczeni zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez prezydenta RP. Obchodzący złote, diamentowe i żelazne gody otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od władz miasta.

- To wspaniałe i uroczyste spotkanie z ludźmi, którzy od zawsze są blisko mnie, od dzieciństwa, szkoły podstawowej, rozpoczęcia samorządowej przygody czy pracy zawodowej w naszym mieście, są naszymi sąsiadami czy rodzicami moich przyjaciół. Dostojnym jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wielu powodów szczęścia i radości – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.

Wydarzeniu towarzyszył nastrojowy koncert w wykonaniu Mikołaja Kozy.

W sali widowiskowej MOK w Sławkowie 19 listopada jubileusze świętowali:

Złote gody: Ewa i Józef Chrząszczowie, Irena i Stanisław Marcowie, Wiesława i Mirosław Cieślikowie, Maria i Jerzy Knapikowie, Barbara i Janusz Kołodziejczykowie, Maria i Stefan Bednarscy, Maria i Tadeusz Kucowie, Elżbieta i Henryk Siodłakowie, Teresa i Władysław Kucharzowie, Irena i Edward Hermanowie, Anna i Jan Lorkowie, Grażyna i Wacław Skubisowie, Danuta i Stanisław Łączni, Janina i Ryszard Zyburowie, Zenona i Roman Mularczykowie, Irena i Adam Gadomscy.

Diamentowe gody: Róża i Eugeniusz Szczyparowie.

Żelazne gody: Eleonora i Zdzisław Jakóbczykowie.