Sławkowski Hubertus

Po raz XVI 2 listopada na zielonych terenach Walcowni dwudziestu jeźdźców rywalizowało w symbolicznej gonitwie za lisem.

Odbyły się dwie gonitwy. W gonitwie w kłusie uciekającym była Paulina Goryczka - ubiegłoroczna zwyciężczyni. Najskuteczniej goniła i lisią kitę zdobyła Julcia Konik z Makowa Podhalańskiego. W gonitwie w galopie zwyciężyła Sandra Myszkowska ze Sławkowa.

Puchary dla zwycięzców ufundowane przez urząd miasta wręczył zastępca burmistrza Sławkowa Janusz Mróz. Wszystkie konie zostały udekorowane okolicznościowymi kotylionami, które w gwarze jeździeckiej nazywane są „flo”.

Na zakończenie przy dźwiękach „Marsza Radeckiego” wszystkie konie wykonały rundę honorową prezentując zebranym widzom pokaz jazdy kłusem i galopem.

Wcześniej na płycie Rynku przed Ratuszem odbyła się prezentacja wszystkich uczestników i stajni które brały udział w uroczystościach ku czci Świętego Huberta. Wszyscy jeźdźcy wzięli również udział w zawodach sprawnościowych mini TREC PTTK. Do pokonania było dziesięć przeszkód ocenianych przez pięciu sędziów.

W kategorii junior zwycięzcami zostali: I miejsce Weronika Słomczewska klaczy Grafa, II miejsce Magda Wędraszek na koniu Hubal, III miejsce Natalia Sobolewska na klaczy Liana a w kategorii senior zwyciężyła Wiktoria Dróżdż na koniu Grafa, II miejsce zajął Marcin Stypa z Krzykawki na koniu Tawor, III miejsce Patrycja Włoszek na koniu Kamis.

Goście którzy dotarli mogli pojeździć bryczką którą przyjechał Krzysztof z Bolesławia. A dzieci mogły pojeździć na kucyku lub sfotografować się z każdym koniem, który się spodobał.

Po gonitwach, zabawach i konkursach można było odpocząć i posilić się przy ognisku. Organizatorami zawodów byli: Stajnia TABUN Ośrodek Rekreacji i Sportów Konnych Sławków, Ranczo PanDeRosa Sławków, Sportowy Klub Jeździecki JOKAR Mysłowice, Stajnia Śmiałka Krzykawka.

tekst: Witold Rosa

foto: Jolanta Rosa