Sławkowskie ciekawostki na ekranie

źródło: Facebook

Sławkowskie ciekawostki na ekranie

Foto: źródło: Facebook
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Już niebawem Sławków zwiedzić będzie można nie ruszając się z domu. Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje cykl filmów, w których przewodnicy oprowadzać będą widzów po najciekawszych zakątkach miasta.

Jak podkreślają autorzy pomysłu, opracowanie cyklu reportaży jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które ze względu na trwający stan epidemii ograniczyły swoją turystyczną aktywność. – Chcemy pokazać najbardziej interesujące miejsca w Sławkowie, zdradzić kilka nieznanych szerzej dotychczas ciekawostek, ale w taki sposób, by nie opowiedzieć o wszystkim. Wycieczka z przewodnikiem online ma być bowiem również zachętą do odwiedzenia miasta – wyjaśnia Monika Kaczmarzyk z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Po najciekawszych zakątkach miasta oprowadzać będą przewodnicy z Działu Kultury Dawnej MOK, Barbara Noryńska i Daniel Kaznodziej. Pierwszy z filmów poświęcony będzie ruinom zamku biskupów krakowskich. Z kolejnych widzowie dowiedzą się więcej między innymi na temat losów sławkowskiej społeczności żydowskiej.

Materiały wideo oglądać będzie można na kanale Miejskiego Ośrodka Kultury w portalu społecznościowym Facebook. Będą ukazywać się raz w tygodniu.

Link do kanału MOK na portalu Facebook - KLIKNIJ

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop