Spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze"

pixabay.com

Spotkanie w ramach programu "Czyste Powietrze"

Foto: pixabay.com
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Burmistrz Miasta Sławkowa zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze”,  które odbędzie się 27 marca 2023 r. godz. 16:00 na Sali Posiedzeń w budynku Urzędu Miasta  przy ul. Łosińskiej 1 w Sławkowie.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawa efektywności energetycznej budynków.

Dofinansowanie w ramach Programu "Czyste Powietrze" można uzyskać na:

  • wymianę źródła ciepła,
  • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
  • mikro-instalację fotowoltaiczną,
  • ocieplenie przegród budowlanych,
  • stolarkę drzwiową i okienną,
  • dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Podczas spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie i wnioski o płatność, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Ponadto przewidziano również czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Więcej informacji odnośnie Programu "Czyste Powietrze" znajdą Państwo w Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym, którego siedziba znajduje się w Miejskim Zarządzie Budynków Komunalnych przy ulicy Łosińska 1 w Sławkowie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adres e-mail: akozlowska@mzbk.slawkow.pl lub pod numerem telefonu 32 260 99 69 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

 

Powiększ czcionkę
Aa+
Aa-
wykop